Přidal: Přidáno: 21. 11. 2021 20:37:24 Počet shlédnutí: 33

NHL dává #5

Průsery v NHL nějak neberou konce....

______________________

ANA

Dalším na řadě je totiž Bob Murray, dnes již bývalý MG Anaheimu. Před nějakou dobou dostal Bob „nucenou" dovču, která se maskovala za neprofesionální chování. V následujícím vyšetřování však vyšly na světlo časté verbální útoky, které byly velice slušně podporované „volty" z lahve. A tak se jde Bob léčit....teda alespoň to tvrdí.
Pro „Kachny" z Anaheimu tak nastává doba po Bobovi. Nejenom že byl v roce 2014 jmenován nejlepším GM ligy, ale seděl v manažerském křesle celých 13 let a patřil k nejdéle sloužícím GMkům v lize. Déle slouží už jenom David Poile z Nešvilu a Doug Wilson ze Sanchozé.
Okamžitě byl nahrazen Jeffem Solomonem z multipozice viceprezidenta hokejových operací a asistenta generálního manažera. Majitelé Samueliovi však prohlásili, že jde pouze o dočasné řešení a že by do konce léta měli najít náhradu, která je „povede vpřed".

Bob

CHI

Chicago bylo letos prvním týmem, který vyhodil své trenéry. Není se ale čemu divit, hororový start (W-L) 1-11 opravdu nikdo nečekal.
Z trenérských postů se tak rozloučili hlavní kouč Jeremy Colliton a jeho asistenti Tomas Mitell a Sheldon Brookbank.
Marc Crawford, Jimmy Waite, Matt Meacham, Chris Kunitz a Dylan Crawford na svých pozicích zůstali a jako (prozatimní) hlavní trenér byl jmenován Derek King. Pro něj to je první štace v NHL na pozici trenéra. Jako hráč odehrál v lize celkem 830 záp. (261+351). Toto levé křídlo si asi nejvíc budou pamatovat fanoušci Islanders, kde hrál celkem 11 let. 3 roky hrál ještě za Toronto a jednu sezónu má dělenou v Hartfordu a v St. Louis.
Jeho největším úspěchem byly 2 konferenční finále. S NYI v sezóně 92-93, kde vypadli s Montrealem 1-4 (1:4, 3:4pp, 1:2pp, 4:1 a 2:5) a v sezóně 1998-99 když hrál v Torontu, vypadli s Buffalem také 1-4 (4:5, 6:3, 2:4, 2:5 a 2:4).
Zajímavostí jistě je, že tato výměna Kinga za Collitona již jednou proběhla. Stalo se tak 6.11.2018, kdy ho nahradil u Rockford IceHogs (farma Chicaga v AHL) a stal se po něm také prozatimním hlavním koučem. Ofiko hlavním koučem pak byl jmenován na konci sezóny 2018-19.

Uvidíme, jak si povede, ale start má zatím skvělý. 3 zápasy a 3 výhry (2:1pp NAS, 3:2pen PIT a 2:1 ARI).

King

NYI

„Skorotísícovkař" se loučí s NHL.
Pouhých 17 zápasů chybělo obránci Braydonovi Coburnovi do pokoření této magické mety. Bohužel vzhledem ke svému zdraví se rozhodl ukončit svou šestnáctiletou kariéru. Nejdéle strávil ve Philadelphii, 9 let. Ovšem největšího úspěchu dosáhl v Tampě, kde si za 6 let podržel jedenkrát i pohár. To bylo v sezóně 2019-20.
Pohárů ale mohl mít klidně víc, 2x byl totiž ještě ve finále SC. V obou případech mu ale radost z poháru zhatilo Chicago. V sezóně 2009-10, kdy hrál ještě za Philku, to bylo 2-4 (5:6, 1:2, 4:3pp, 5:3, 4:7 a 3:4pp).
O pět sezón později, už v Tampě, byl výsledek série i protivník stejný, 2-4 (1:2, 4:3, 3:2, 1:2, 1:2 a 0:2)

Po mistrovské sezóně se ovšem pakoval do Ottawy a odtud k Ostrovanům, kde ale odehrál pouhé 3 zápasy. Díky zranění už do dalšího PO nezasáhl a už pouze jenom přihlížel následné prohře v konferenčním finále od svého bývalého zaměstnavatele Tampy 3-4 (2:1, 2:4, 1:2, 3:2, 0:8, 3:2pp a 0:1)
Braydon si tak za svých 983 záp. připsal 49+185, +46, 720 PIM a dokonce i 4 vítězné góly.

Coburn

WAS

Saša, Saša jede...
Nedá se nic dělat, prostě mu to lepí a letos toho za ten měsíc a něco dosáhl opravdu hodně.
13. října Ovie překonal Marcela Dionneho na pátem místě (732 gólů), 19. října odehrál svůj 1200 zápas v NHL, 27. října vstřelil svůj 271 přesilovkový gól a minulý týden v pondělí vyrovnal rekord Bretta Hulla (741). O pouhé 4 dny a 2 zápasy později ho gólem proti Columbusu překonal a osamostatnil se tak na čtvrtém místě historických tabulek střelců.
A pokud mu fazóna vydrží, tak se ještě letos dostane na místo třetí, ze kterého vystřelí našeho Jardu (766). K tomu ale ještě potřebuje 25 přesných zásahů.

Nesmím také zapomenout na jeho 600 přihrávek, kterých dosáhl v zápase, ve kterém vyrovnal gólový rekord Hulla. To bylo v pondělí proti Buffalo, kde si připsal 1+2. Celkem tedy ke dnešnímu dni má 1346 bodů (742+604) za 1212 zápasů.

Ovie

CGY

Když už jsme u těch překonávání rekordů, tak jak už jsem zmínil, koho momentálně Ovie dohání, tak dne 9.11. to byly přesně 4 roky, co vstřelil Jarda Jágr svůj poslední gól v NHL. Byl to vlastně jeho jediný, který v sezóně 2017-18 za Calgary vstřelil. Ve druhé třetině zvyšoval na 5:2 a završil tak své skóre na čísle 766.

BOS

Bostonské okénko...

Colby

Loni 11. dubna se stala další smutná skutečnost. Zemřel Colby Cave. Colby začal svou kariéru v Bostonu v roce 2017-18, i když nebyl nikdy draftován. Hrál v juniorských soutěžích a později v AHL za Providence College a Providence Bruins. V prvním týmu Bostonu dostal první šanci v roce 2017, kdy nastoupil proti Winnipegu. Jeho kariéra nebyla nijak závratná a celkem si u nás připsal za 23 zápasů 1+4, -1, 10 PIM. Poté si ho vybral Edmonton jako volného hráče, kde za 2 roky odehrál celkem 44 zápasů (3+1), -7, 12 PIM. Poté byl poslán do týmu Bakersfield Condors v AHL.

6. března 2020 si Colby začal stěžovat na velké bolesti hlavy, které vyústily v záchvat a následný odvoz do nemocnice, kde mu zjistili krvácení do mozku. O den později mu byla operativně odstraněna koloidní cysta, která mu tlačila na mozek. Ihned byl také uveden do umělého spánku.
Vzhledem k nemocničním předpisům o C19, nebylo umožněno jeho manželce Emily ho vidět. O 4 dny později Colby zemřel. Torontský neurochirurg Dr. Charles Tator řekl, že „jeho smrt byla velmi, velmi vzácná a výsledkem velké smůly".

Prakticky ihned, 14. dubna, oznámili Oilers založení fondu Colby Cave Memorial Fund, který získává peníze na komunitní programy zaměřené na iniciativy v oblasti duševního zdraví a poskytování sportovního přístupu znevýhodněným dětem.
11. srpna oznámili Providence Bruins vytvoření Colby Cave Memorisl Award, která bude každoročně udělena hráči, který prokáže oddanost komunitě a charitě. Prvním hráčem, který toto ocenění dostal byl 27. května 2021 Josiah Didier.

A letošního roku, 12.11., bylo před zápasem Boston vs Edmonton vzpomínkové vhazování, kde mezi oba kapitány vhodila puk vdova po Colbym, Emily. Ta se také po vhazování objala s většinou hráčů, a zvláště hodně emotivní to bylo s posledním v řadě Marchandem, kteří byli s Colbym velcí přátelé. On byl první „Medvěd" u kterého slavili první Díkůvzdání u organizace Bruins a byl také poslední z týmu, který ho viděl živého.... „He loved you so much" řekla mu Emily v tu chvíli....

March a Emily

10.11. odehráli Bruins domácí zápas proti Ottawě, a i přes mírnou převahu, vyhráli „pouze" 3:2. Kdo měl ale v tu dobu důvod k oslavám, byl jejich kouč, Bruce Cassidy. Pro něj to byla už celkově 200 výhra u této organizace. U Bruins je to teprve šestý kouč, kterému se to podařilo.
Tím to ale ještě nekončí. V tento den si také připsal již svůj 441 karierní bod od svého prvního zápasu v NHL. U toho prvního stál „kupodivu" náš Jarda ve Washingtonu, kam Bruce přišel z Grand Rapids Griffins. Caps tehdy porazili Nashville 5:4 a za vítěze si připsali například Jarda (1+2), P. Bondra (2+1), Kip Miller (0+3) a Robert Lang (1+1).
Tento zápas se odehrál 11.11.2002 a od té doby to je za těchto 19 let druhý největší trenérský bodový zisk v NHL.

Cassidy

O pouhé 2 dny později se do statistik zapsal další hráč Bruins, dnes již jednou zmiňovaný Brad Marchand. Ten si v zápase s Devils připsal 2 góly, což byl jeho již padesátý dvougólový večer v kariéře. Tímto se také dostává na páté místo společně s Patricem Bergeronem v historických statistikách Medvědů ve vícególových zápasech.

Multiscoring games

O další 2 dny později se Bruins přestěhovali domů do TD Garden, kde hostili svého největšího rivala, Montreal. V tomto zápase se také oslavovalo. Tento zápas by se dal nazvat takovou „Charlie night". Po 2 gólech si totiž připsali oba „Čárlíové" v barvách Bruins. Nejprve ve druhé třetině McAvoy srovnával na 1:1, aby i na začátku třetiny třetí, mohl opět srovnávat. Tentokrát na 2:2. O 2,5 min, později si svá mířidla přesně srovnal Charlie Coyle a dvěma góly během 3 minut zvrátil průběh utkání na stranu Bruins. Celé to nakonec na 5:2 završil do prázdné branky Taylor Hall, kterému tento gól věnoval Pasta, k Taylorovým 30 tým narozeninami i s hláškou „Happy birthday baby".
Celkově se jednalo o 751 zápas mezi těmito rivaly. Montreal v historii vedl 363-274-113 (2249:1983), no poslední zápasy jdou ale za domácími. Ti i s tímto vítězstvím zarovnali tak statistiku v posledních 13ti domácích zápasech na desátou výhru a celkových 10-2-1.

SJS

11.11. byl den s velkým „D" také pro Adina Hilla. Zatím jeho výsledky nic moc optimistický nejsou, a to hlavně pro Sanchozé, které výkony gólmanů zatím určitě moc netěší. Jak Reimer tak Hill jsou zatím max průměrní. Reimer (4-3-1), Hill (4-5-0).
Nicméně Hill se ve své jediné výhře z posledních šesti zápasů zapsal do historie tím, že si v tomto zápase připsal celkem 2b za 0+2, a stal se tak 46 brankářem v historii, který si připsal více než 1 bod.

Zde posledních 20.

2 bodoví gólmani

Ale je tu i ještě jeden lepší, vlastně úplně nejlepší.... Jeff Reese. Ten si připsal 10.02.1993 dokonce 3 přihrávky v zápase CGY vs SJS. Flames tenkrát rozdrtili „čudly" se Sanchozé 13:1. Jeff přihrával na 2., 5. a 11. gól. V brance hostí tenkrát dostali sedmičku Arturs Irbe a šestku Jeff Hackett.
Za domácí si vedli nejlépe Robert Reichel (3+3) a Theo Fleury (1+5). 2 asistence si také připsal Franta Musil.

Reese

WAS

A ještě jeden gólman, Zachary Fucale, brankář Caps. 11.11. odehrál vůbec svůj první zápas v NHL, a dopadl na výbornou. Proti domácímu Detroitu totiž pochytal všech 21 střel a připsal ve své premiéře hned nulu. Tímto se tak stal vůbec prvním brankářem v historii Washingtonu, kterému se podařilo ve svém debutu vychytat shutout.
A je pouze šestým v historii, kterému bylo 26 let a více.

Zde aktuální „mistři nul"

SO

CGY

No a aby těch gólmanů nebylo málo, tak se ještě podíváme na našeho lapače v brance Calgary, Dana Vladaře. Ten si ve svém (prozatím) posledním zápase proti Ottawě připsal svou první nulu v NHL. Za 60 minut vychytal všech 27 střel a přispěl svým bezchybným výkonem k výhře Calgary 4:0.

Dan Vladař

CAR

Dne 13.11. Carolina trochu uvolnila napětí mezi nimi a Habs, kterým vyfoukli přes offer sheet Kotkaniemiho.
Jejich tweet „Carolina Hurricanes nemusí být úplná banda hulvátů", a následné prohlášení, že přispěli Montrealské dětské nadaci na počest Světového dne laskavosti, byl skvělým gestem.
Pravý opak toho, když si dělali celou sezónu z Habs srandu. Po říjnové výhře například Carolina dočasně spustila web s názvem www.didthehabslose.com. Stránka obsahovala video, jak Aho roluje na svém telefonu a přikyvuje, aby odpověděl na otázku. V prodeji byla také trička Aha a Kotkaniemiho pod promo kódem "Oui."
Všechny týmy v NHL se angažují v pomoci, hlavně dětem.

Zde seznam všech týmů a jejich nadací ----–> NHL NADACE

Nadace

CBJ

Columbus se rozhodli, že 5. března 2022 oficiálně vyvěsí ke stropu jejich první dres. A to ten s číslem 61. Ano, jejich kapitán (2008-2012), vítěz Maurice Richard Trophy (41 gólů) ze sezóny 2003-04, Rick Nash. Bude to v zápase proti Bostonu, kde svoji kariéru ukončil.
Za svoji kariéru odehrál v NHL ve třech týmech celkem 1060 zápasů, ve kterých si připsal 805b. (437+368), -11, 750 PIM, na brankáře vyslal celkem 3624 střel a dal 73 vítězných gólů.
V Columbusu aktuálně drží 18 klubových rekordů.
Hrál 9 let za Columbus, 6 let za Rangers a naposledy to byl Boston, kam byl vyměněn před koncem základní části a na playoff za 1st round pick 2018, 7th round pick 2019, Matta Beleskeyho, Ryana Lindgrena a Ryana Spoonera.
Nick bohužel na následky otřesu mozku, který utrpěl v roce 2018, 11. ledna 2019 ukončil profesionální kariéru.

Nash

NHL

-----> ZÁPAS TÝDNE <-----

Boston Bruins vs Montreal Canadiens - 5:2

O tomto zápase jsem se zmínil již o něco výše a dalo by se říct, že tento zápas není ničím zase až tak moc výjimečným. Teda kromě těch informací výše.
Nicméně já jsem ho vybral z důvodu, že to byl pro Boston čtvrtý zápas během šesti dnů a navíc B2B zápas.
Pro Boston se zápas nevyvíjel vůbec dobře. Již v deváté minutě totiž prohrávali po gólu Armii. Ten při přečíslení 3 na 1 nic nevymýšlel a přesně pod víko nedal Swaymanovi šanci.
Habs měli celou třetinu více ze hry a jenom díky třem oslabením skončila tato třetina z jejich pohledu pouze 1:0 a 12:11 na střely. Na Bruins bylo vidět, že mají v nohách vítězné utkání a cestu z New Jersey, a po této třetině jsem to moc dobře neviděl.
Ve třetině druhé se však Bruins podařilo v čase 28:27 vyrovnat z hole Charlieho McAvoye. Ve tředním pásmu přihrával Zbořil Hallovi, který vystřelil a Montembeaullt puk pouze vyrazil před sebe, kde si ho našel Charlie a nedal gólmanovi šanci. O osm minut pozdději to až ale opět bylo o branku, 1:2. Nahození Pezzetty Swayman betonem vyrazil před sebe, kde se puk odrazil od Clifftonovy brusle a zaplul k pravé tyčce.
Boston v této třetině hru opticky srovnal, a i když ji vyhrál 20:10 na střely, tak stejně na konci prohrával.
Díky tomu, že to byl čtvrtý zápas v šesti dnech jsem sám za sebe věřil maximálně ve vyrovnání, no stalo se mnohem víc.
Ve druhé minutě se dopustil faulu Montrealský Perty a McAvoy který si popojel na vrchol kruhů zápěstím zavěsil pod horní tyčku a srovnal tak na 2:2. O 3,5 minuty později vystřelil z vrcholu pravého kruhu Pasta a Montrealský gólman opět jenom vyrazil puk před sebe. Tam se ho pokusil odpálit Perty, ale bohužel tak nešťastně, že trefil motajícího se okolo tyčky Coyla, někam do krku/hlavy a puk zapadl do branky. Šťastný gól, který pravděpodobně rozhodl o celém utkání. O další 3 minuty později se totiž k puku, který mu ve třetině přiťuknul DeBrusk dostal opět Colyle a gólmana nachytal střelou pod víko kolem bližší tyče. Habs se ještě pokusili o zvrat s hrou bez brankáře, ale 2 minuty před koncem zápasu vyhodil z vlastní třetiny puk Carlo, ke kterému se dostal Pasta a spolu s Hallem jeli pouze na Toffoliho. Pasta přihrávkou Hallovi gól prakticky věnoval a celkem Bruins vytěžili ve třetí třetině z 10 střel 4 góly. 40% úspěšnost je opravdu výjimečná, a hlavně po takovém zápasovém zápřahu v posledních minutách zápasu.

TOTW

Myslím si, že tady asi není pochyb, koho zvolím. Ano budou to Boston Bruins. 4 zápasy za 6 dní, z toho 3 výhry (3:2 OTT, 5:2 NJD a 5:2 MTL) Jediná prohra byla doma s Edmontonem 3:5, kdy podobně jako s Habs dokázali vstřelit 4 góly ve 3. tř., tak Edmonton třemi góly rozhodl zápas ve 3. tř.
16 vstřelených gólů a sice 11 inkasovaných, ale z toho 5 s Edmontonem a jinak po 2.
Za tyto zápasy si také od NHL vysloužil druhou hvězdu týdne Bostonský Charlie McAvoy za 2+5 a +6 do tabulky pravdy.

SOTW

SOTW5

První hvězdou týdne byl jmenován: ALEX OVECHKIN z Washingtonu.

Ve čtyřech zápasech si Ovie připsal 2+6 a +6 do tabulky pravdy. (1+2 BUF, 0+1 DET, 1+1 CBJ a 0+2 PIT). Jeho poslední 2 body proti Pens byly celkovým 382 vícebodovým zápasem. Vše ostatní o Ovivem je výše na začátku článku.

Druhou hvězdou týdne byl jmenován: CHARLIE McAVOY z Bostonu.

Charlie si připsal za 4 zápasy na obránce skvělých 2+5 a +6 do tabulky pravdy. (0+2 OTT, 0+0 EDM, 0+3 NJD a 2+0 MTL). K tomu pouhé 4 PIM a 13 střel za průměrných 24:09 min. strávených na ledě.
Jeho tříbodový večer byl jeho celkem čtvrtý v kariéře. První byl 8. října 2018 proti OTT za 0+3, druhý 29.09. 2020 proti Islanders za 1+2, třetí 26.01. 2021 proti Pens také za 0+3 a nyní čtvrtý.
Jeho 2+0 proti Habs, byl jeho první vícególový zápas v kariéře.

Třetí hvězdou týdne byl jmenován: TROY TERRY z Anaheimu.

Tento čtyřiadvacetiletý útočník, který je u Kachen už pátou sezónu má zatím absolutně nejlepší vstup do sezóny. Ke dnešnímu dni má 12+10 a je dokonce na pátém místě bodování ligy a na osmém místě ve střelcích.
Za 3 zápasy si připsal 3+3 a +4 (1+1 VAN, 2+1 SEA a 0+1 VAN). Jeho 2+1 proti Seattlu byl první tříbodový zápas a třetí vícebodový. Jeho bod proti Vancouveru byl celkem 14 zápas v řadě kdy bodoval, což je v Anaheimu nejdelší bodová šňůra od sezóny 2013-14, kdy bodoval Ryan Getzlaf také ve 14 po sobě jdoucích zápasech.
No, Troy bodoval i v následujících 2 zápasech a tak uvidíme, kam až jeho sňůra bude pokračovat. Tento 148th pick z draftu z roku 2015 zatím Anaheimu vrací jejich důvěru a patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního ročníku.

A opět něco veselejšího z NHL...

Pro ty, kdo nevědí odkud se vzal Gritty...

Gritty

Fanynky mají někdy zajímavé nápady, jak naložit s hráčskými jmény

Benn

Tak co, bude se letos stěhovat pohár do Kanady?

3 Toronto Maple Leafs 25 36
4 Minnesota Wild 24 35