Přidáno: 29. 3. 2020 13:13:17 Počet shlédnutí: 75

Nové odeslání online formuláře.
Odeslána data
Sherlock SCT - únor 2020
Nick: NetorackBOSTON BRUINS
1. Co mají společného datum 10.02.1942 a jména Milt Schmidt, Bobby Bauer a Woody Dumart?: Celá "Kraut line" odehrála poslední domácí zápas před narukováním do kanadské armády. Připsali si celkem jedenáct bodů a po ceremoniálu na rozloučenou je spoluhráči i protihráči odnesli na ramenou z ledu.
2. Co znamenalo pro Bruins datum 18.01.1958: V zápase proti Canadiens nastoupil Willie O'Ree - první černoch v historii NHL. Nepřipsal si žádné body ani trestné minuty.
3. Co mají společného s datem 13.05.2013 D. Krejčí a J. Jágr?: Bruins otočili sedmý zápas série proti Maple Leafs, i když ve třetí třetině prohrávali už 4:1. Nakonec vyhráli 5:4pp a postoupili. Jágr si připsal přihrávku, Krejčí dvě.MONTREAL CANADIENS
1. Kdo byl Tex Rickard a jakou má spojitost s Montrealem?: Byl to sportovní promotér, zakladatel New York Rangers a stavitel třetí Madison Square Garden.
Jednou prohlásil, že H ve znaku Canadiens znamená "habitants", z čehož vznikla přezdívka "Habs". Ve skutečnosti to znamená hockey.
2. Co znamenalo pro Montreal datum 01.05.1965?: Canadiens porazili v sedmém zápase finále Chicago 4:0 a získali tak 13. Stanley Cup; čímž se stali týmem s nejvíce vítězstvími v historii.
3. Jakou mají spojitost datum 13.03.1955 a Maurice Richard?: V zápase s Bruins zasáhl Hal Laycoe Maurice Richarda vysokou holí, což Richarda hodně rozzuřilo, několikrát soupeře přetáhl holí a pral se i s čárovými, kteří se jej snažili zadržet. Za incident byl suspendován pro zbytek sezony i playoff. O pár dní později, když se v Montrealu objevil šéf ligy Campbell, skončil zápas po výtržnostech fanoušků evakuací haly a nakonec i rabováním v okolních ulicích.